Artykuły / Jak niedrogo wykonać elewację

Jak niedrogo wykonać elewację

Elewację budynku można porównać z jego twarzą. Wystarczy jeden rzut oka, żeby zrozumieć, spodobał się dom czy nie. Prawdopodobnie, tu, jak w procesie znajomości, istotną rolę odgrywa wygląd. Już później, możliwie, dowiecie się, jaki jest wystrój wnętrza w każdym pokoju, jakie meble i wyposażenie jest w środku itd.

Lecz kiedy mówimy o budowie lub remoncie, to podstawowe pytanie, na które trzeba będzie odpowiedzieć właścicielom, jak niedrogo wykonać elewację, żeby jeszcze pozostał budżet na ozdobę wnętrza. Szereg specjalistów proponują oszczędzać na każdym elemencie. Zaś, sami rozumiecie, że takie pracy będą mało sensowne. Za kilka lat trzeba będzie wszystko przerobić. Dlatego rekomendujemy wybrać optymalne materiały budowlane, które kosztują niedrogo natomiast posłużyć mogą długo.

Właśnie do takiej kategorii można odnieść cegłę dekoracyjną. Wszyscy przechodzące będą myśleć, że wasz dom jest wykończony w prawdziwą cegłę oraz przedstawia sobą wzorzec urody. Z ostatnim będzie trudno nie zgodzić się, lecz tylko ty będziesz wiedział prawdę o tym, że to nie jest prawdziwa cegła, a materiał okładzinowy.

Różnorodność kolorów, długi termin służby, naniesienie na dowolne elewację - wszystko to robi cegłę dekoracyjną naprawdę uniwersalnym, a przede wszystkim - niedrogim wariantem wykończenia elewacji budynku. Jako podsumowujący argument załączmy kilka zdjęć, żeby łatwiej było w tym się upewnić!

Inne artykuły

Paroprzepuszczalność elewacji z AMK

Siatka elewacyjna AMK - to względnie nowy produkt na polskim rynku. Jako materiał wykończeniowy najczęściej jest używany ‘siding’ lub ‘blockhouse’, lecz tak wykończonych budynków są już tysiące.

Czytaj więcej

Dekoracyjna cegła do elewacji

Podczas budowy domu, nas nie tyle będzie niepokoić, jakiej grubości będą ściany, jak oni będą przypuszczać lub nie zimne powietrze, jak wygląd oraz atrakcyjność końcowego projektu.

Czytaj więcej

Cegłą klinkierowa na siatce do elewacji AMK

Współczesne technologii pomagają nam łatwiej zrealizować swoje marzenia. Na przykład, nie tak dawno i na polskim rynku pojawił się nowy materiał budowlany - siatka na elewację AMK.

Czytaj więcej

Ocieplenie oraz wykończenie elewacji pod cegłę

Roboty budowlane po ociepleniu elewacji budynków mogą nosić jak planowy, tak i spontaniczny charakter. Na przykład, dla podmiejskich mieszkańców, które spędziły pierwszą zimę w nowym domu, może wydać się, że konstrukcja niewystarczająco dobrze trzyma ciepło, dlatego z nadejściem wiosny tą wadę przyjdzie się naprawiać.

Czytaj więcej
Współpraca